Další výzva na mikrojesle přichází. Umožněte maminkám ve Vašem okolí znovu pracovat

Přejít od rodičovství zpět do pracovního nasazení není pro čerstvou maminku zdaleka jednoduché. Zvláště pak, pokud chce urychlit svůj návrat do profesního života. Jednak se musí poprvé rozloučit se svým děťátkem a za druhé vzniká problém, kdo bude děťátko opatrovat přes pracovní dobu. A právě pro tyto případě v současnosti fungují mikrojesle. Mikrojesle nabízejí možnost péče o nejmenší děti ve věku od půl roku do 4 let v malém kolektivu.

V současnosti je připravována nová výzva na podporu mikrojeslí, která bude vyhlášena v listopadu 2018. Mikrojesle budou moci být zřizovány veřejnými organizacemi jako jsou obce, školy, příspěvkové organizace provozované obcemi či neziskové organizace. Podporu je možné získat na vybudování mikrojeslí, jejich provoz a vzdělávání pečovatelů. Míra podpory na zřízení mikrojeslí se potom právě dle typu organizace pohybuje mezi 95 až 100 %.

Sami máme bohaté zkušenosti s vytvořením a provozem mikrojeslí a dětských skupin, a tak Vám s přípravou žádosti o dotaci či s vlastním zahájením provozu mikrojeslí rádi pomůžeme. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Mgr. Pavla Hudousková
Institut pro regionální spolupráci, o.p.s.
tel.: + 420 734 154 022
e-mail: hudouskova@irs-eu.com